Yaza özel ev yapımı enerji içecekleri

adminBitkisel Sağlık0 Yorum23 Eylül 2013

Yaz aylarında sıcak havadan dolayı kendinizi her zamankinden daha halsiz hissetmeniz kaçınılmaz olur. Çünkü havanın verdiği rehavet ile, işiniz de daha verimsiz çalışmayı da dile getirebilirsiniz. Özellikle çalışanlar için harika bir içecek olan karışımlar, yaz aylarında sizi daha aktif ve hareketli hissetmenizi sağlayacaktır. Tabi ki vücudumuza almış olduğumuz besinlerin enerjimizi yükseltip düşürdüğü kanıtlanmıştır. Bu nedenle, öğle aralarında hazırlayıp kendinizi daha aktif hissetmekten kaçınmayın. Yaşadığınız stres, sıcak havalar ve gerilimli saatler sizi olduğunuzdan daha fazla yoracaktır. Yaza özel uzmanlar tarafından tavsiye edilen içecek karışımları ile yaz sıcağına rağmen enerjinizi oldukça yüksek hissedeceksiniz.

Öncelikle şeftalili karışımı hazırlayalım. 3/4 bardak yoğurt, 1 adet sulu şeftali, 1 adet ceviz ve1 tatlı kaşığı toz tarçın ile şeftalili enerji içeceğimizi içime hazır hale getirebiliriz. Tüm malzemeleri blendırdan püre haline gelinceye kadar karıştıralım. Sonrasında karışımımızı enerji ve şifa niyetine içelim. Ballı süt sevenler için de harika bir karışım tarifi paylaşıyoruz. 1 su bardağı soğuk süt, 1 çay kaşığı doğal bal, 1 adet ceviz, 4 dilim muz, 1 çay kaşığı toz tarçını aynı şekilde blendırdan geçirelim. Daha sonra afiyetle içelim. Her gün karışımlardan taze hazırlayıp içebiliriz. Kendinizi arınmış, daha hareketli ve mutlu hissedeceksiniz. Kırmızı pancarın insan sağlığı için ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle yaz aylarında kan şekeri seviyesini dengeleyen bir yiyecektir pancar.

Çeyrek su bardağı kaymaksız yoğurt, 1 adet kırmızı pancar ve 1 adet ceviz ile karışımı hazırlayabiliriz. Öncelikle kırmızı pancarın kabuklarını soymadan haşlayalım. Soğuduktan sonra kabuklarını soyup dilimleyelim. Daha sonra diğer malzemelerle birlikte blendırdan geçirelim. Hazır olan karışımı şifa niyetine içelim. Bilindiği gibi yaz aylarında oldukça fazla ter kaybettiğimiz için, vücudumuzda mineral, su ve tuz kaybı da ciddi oranda yaşanmaktadır. Bunun için maden suyuyla hazırlanan enerji içeceği oldukça şifalı olacaktır. Çeyrek su bardağı kaymaksız yoğurt, yarım şişe soda, 2 adet salatalık, 1 adet elma ve 2 dal nane yaprağı ile içeceğimizi hazırlayalım. Bütün malzemeleri blendırdan geçirelim ve suyunu afiyetle içelim.

Etiketler: , ,

Yaza özel ev yapımı enerji içecekleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları