Yaza özel şifalı bitkilerle zayıflama

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum30 Haziran 2014

Şişmanlık bir çok kişide yaşanan ortak sorunlardan biridir. Günlük ihtiyacımız olan kalori miktarından daha fazlasına sahip olmak, şişmanlığı beraberinde getirir. Gün içinde yediğimiz ve içtiğimiz besinlerin miktarı, hareketsiz yaşam alanlarıyla birleşince ortaya pek de hoş olmayan görüntülerin çıkmasına sebep oluyor. Yaz ayları yaklaşırken bu sorunların bir çok kişiyi yakından etkilediğini biliyoruz. Yaz yaklaşırken kilo verme isteğinde artış yaşanır ve diyetlere başvurulur. Uzmanların tavsiyesiyle kesinlikle şok diyetlere yönelmeden, sağlıklı bir şekilde kilo verme sürecini geçirmemiz gerekmektedir. Gayet tabi yediklerimize dikkat edeceğiz. Buna ek olarak şifalı bitkilerin desteğinden de faydalanmak doğru tercihlerden biri olacaktır.


Bilindiği gibi yağları yakan ve metabolizmayı hızlandıran şifalı bitkilerin varlığı güven vermektedir. Doğru bitkileri, doğru miktarlarda kullandığımız zaman kilo vermek kaçınılmaz olacaktır. Keten tohumu, funda yaprağı, mate yaprağı, funda, tarçın, kekik, yeşil çay, rezene ve biberiye bilinen başlıca şifalı ve zayıflatan bitkiler arasındadır. Bu bitkiler kısa sürede kilo vermemizi sağlayacaktır. Karışım olarak sunulan bitki çayları da hem vücudu temizleyecek, hem de kilo verme sürecine büyük katkı sağlayacaktır.

4 bardak kaynar suyun içine 1 çorba kaşığı ufalanmış papatya ve kabukları soyulmadan doğranmış 1 limon koyalım. Bu şekilde 6 saat bekletelim. Suyunu süzdükten sonra saat 10:00 ve 15:00 ve 21:00′ de içelim. Birer çay bardağı şekersiz olarak tüketelim. Mısır püskülü de çok sağlıklı zayıflatan ve vücutta biriken ödemi atan şifalı içeceklerden biridir. 4 bardak suyun içine 3 tutam mısır püskülü koyalım. 15 dakika kaynatalım ve ince temiz bir tülbent yardımı ile suyunu süzelim. Günde 3 defa birer su bardağı şeker ilave etmeden içelim.

Etiketler: ,

Yaza özel şifalı bitkilerle zayıflama Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları