Yazın saçları besleyen yağ karışımları

adminSaç Bakımı0 Yorum13 Haziran 2014

Yaz aylarında yoğun güneşe maruz kalan saçlar kopmalar ve cansızlık başlayacaktır. Havuz, deniz mevsimi olan yaz ayları saçlar ve cilt için tam kabusa dönüşür. Bu mevsimlerde saçın gerekli bakımını yapmak, ona ihtiyacı olan nemi vermek zor bir iş olsa da yine de uzmanlar sayesinde imkansız değildir. Yazın bakımına pek fırsat bulunmayan saçların, Sonbahar mevsiminde gerekli özeni hak ettiğini düşünüyorsanız yazımızın devamını mutlaka okuyun. Çünkü sizler için gerekli olan faydalı bilgileri vermeye çalışacağız. Uzman görüşlerini sizlere ulaştırdığımız ve saçların bakımını istisnasız en iyi şekilde tamamlayacağınıza inanarak yaz sonrası saç bakım formülünü sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle saçlarımızı temelden güçlendirecek olan bitkisel şampuanımızı hazırlayalım. Şampuan için papatya yağı, 4 çorba kaşığı saf sabun gevreği ve 1 yemek kaşığı gliserin ile şampuanımızı hazırlayalım. Papatyaları 0 dakika kaynamış suda demleyelim. İçine sabun gevreğini ekleyelim ve sabun yumuşayıncaya kadar bekletelim. Gliserini de karıştırıp bir şişeye dökelim. Karışımı karanlık ve serin bir yerde saklayalım. Banyo esnasında saç derinize uygulayın. Daha sonra zeytinyağı maskesini hazırlayıp haftada 2 defa uygulayalım.

5 çorba kaşığı zeytinyağı ve 2 yumurta karıştıralım. İyice karıştıktan sonra boya sürer gibi saç diplerinden başlayarak iyice yedirelim. Protein maskesi saç köklerini güçlendirecek ve daha sağlıklı saç ve saç köklerine sahip olmanıza sağlayacaktır. 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Aynı şekilde yine zeytinyağı ile evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir maske tarifini daha paylaşıyoruz. 3 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı balı karıştıralım. Aynı şekilde saçlarımıza uygulayalım. Kepekli, dökülen, kırılmış ve onarılmaya ihtiyacı olan tüm saçlar için hazırlanıp uygulanabilir. Saçlarınızı boneyle kapatıp 15 dakika bekleyip ve sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Etiketler: ,

Yazın saçları besleyen yağ karışımları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları