Yeni Trend : Karın Germe Ameliyatı

adminEstetik Cerrahi0 Yorum20 Eylül 2014

Karın germe ameliyatı, karın duvarındaki fazla yağ ve derinin çıkarılarak ve karın çevresindeki gevşemiş kasların sıkılaştırılarak karın çevresinin yeniden şekillendirilmesidir. Bu ameliyatla karın bölgesindeki fazla yağlar alınmakta, sarkmış karın sıkılaştırılmakta düz ve ince görünüm elde edilerek bel çevresi inceltilmektedir.

Karın duvarı şekillendirilmesi mevcut yağlanma, sarkma ve cildin durumuna bağlı olarak liposuction(yağ emme) ve abdominoplasti(karın germe) yöntemlerinden biri tercih edilmektedir. Fakat bu işlemler için en çok tercih edilen uygulama liposuctıon dediğimiz uygulamadır.

Abdominoplasti için uygun adaylar kimlerdir?

Karın duvarındaki fazla yağlanmanın diyet ve egzersizlerle eritilemeyen kişilerdir. Bu işlem genellikle kadın hastalarda uygulanmakla birlikte erkek hastalarda bu işlem için başvurabilmektedirler. Kadınlarda sık tercih edilmesinin sebebi ise hamilelik sırasında gerilip sonrasında esnekliğini kaybetmiş olmasıdır. Diğer bir neden ise kadınlarda bu bölgedeki yağ oranının erkeklere göre daha fazla olması.

Abdominoplasti ile liposuction arasındaki fark nedir?

Abdominoplasti, karın duvarının gevşeyip karnın şiş görünüm aldığı kişilerde uygulanırken, lıposuctıon ya da diğer adıyla yağ emme, karın duvarındaki fazla yağ dokusu emilip çıkarılmakta, deri alınmadığı için karın duvarı kası sıkılaştırılamamaktadır.

Abdomınoplastı işleminde iyileşme dönemi nasıldır?

Abdomınoplasti işleminden sonra hasta kişiden kişiye fark etmekle birlikte ya aynı gün evine çıkar ya da 1 gün hastanede kalabilir. Ameliyatın sonraki günü ise hasta yürümeye başlar.3- 4 gün sonra ise evden çıkar. iş yaşamına dönmesi ise genellikle 2 hafta içinden sonra mümkün olabilir. Ameliyat izi 3-6 hafta arasında belirginliğini yitirir ve daha az görünümlü bir sürece girilir.

Abdomınoplastı işlemi geçirmiş olan hastaların %90’ı işlemden memnun kalmışlar ve durumdan tatmin olmuşlardır. abdımınoplastı sonrasında görülen en önemli değişiklikler kişinin işine daha sıkı sarılması, sosyal çevresinde kendisini daha güvende hissetmesi ve kendine olan güvenin artması , duygusal hayatında daha mutlu olması gibi olumlu değişmeler gösterilebilir.

Etiketler: , ,

Yeni Trend : Karın Germe Ameliyatı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları