Yıpranmış saçlara doğal bakım

adminSaç Bakımı0 Yorum20 Ağustos 2014

Yıpranmış saçlar için doğal bakımdan yana olanların sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Özellikle deniz, güneş ve havuz üçlüsünden kaynaklanan saçların yıpranması kaçınılmaz olacaktır. Saçlar çok fazla kuruyacak ve doğal olarak kopmalar yaşanacaktır. Öncelikle güneşe çıkmadan mutlaka şapka kullanılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca denize veya havuza girmeden önce saçlarınıza mutlaka nemlendirici sürmeli ve önlemini almalısınız. Evde hazırlayacağınız doğal maskeler ile saçlarınız son drece sağlıklı parlayacak ve her şey den önce kırılmayacaktır. Rengini koruyan ve beslenen saçlarınız her mevsim sizi güzelliğinizi yansıtacaktır.

Mayonez maskesi ile saçlarınızı canlandıracaksınız. Yumurtalı içeriği ve bol protein ile saçlarınızı kökten uca besleyecek bir karışımdır. Saçlarınızın uzunluğuna göre yeterli miktarda mayonezi alıp saçlarınıza yedirin. Her yerine eşit miktarda yaydıktan sonra 1 saat bekletin. Sonrasında saçlarınıza uygun bir şampuan ile yıkayıp durulayın. Avakado maskesi de saçlarınızı ayrıca şımartacak olan destekleyicilerden biridir. Özellikle kuru saçlar için harika bir nemlendirici görevi görecektir. Bir avakadoyu ezerek 1 yumurta, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 orta boy muzu karıştırıp saçlarımıza sürelim.

Karışımı saçlarımızda 15 dakika bekletelim. Normal bir şampuanla yıkadıktan sonra durulayalım. Yoğurt maskesi de saçların bakımını yapacak güçlü koruyuculardan biridir. Çeyrek kase yoğurdun içine 1 yemek kaşığı mayonez ve 1 yumurta akını koyalım. Hepsini iyice karıştıralım. Yumurta akını diğer malzemelerle karıştırmadan önce iyice çırpalım ve sonrasında karıştırıp saçlarımızın her yerine eşit miktarda yedirelim. 1 saat beklettikten sonra yıkayalım. Haftada bir defa uygulayarak saçlarımızın sağlığına kavuşmasını sağlayalım.

Etiketler: ,

Yıpranmış saçlara doğal bakım Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları