Yıpranmış saçları onaran doğal maskeler

adminSaç Bakımı0 Yorum28 Eylül 2013

Saçlar özellikle yaz aylarında yıpranırlar. Yazın sıcağına maruz kalan saçlarınız, deniz sezonunda daha da yıpranacaktır. Yaz dönüşü ev yapımı hazırlayacağınız doğal maskeler ile, saçlarınızın yeniden sağlığına kavuşmasına sağlayabileceksiniz. Cansızlaşan, mat görünümlü ve kırılmaya yüz tutmuş saçlarınızı yeniden canlandırabileceksiniz. Aşırı yıpranmış ve kırılmaya yüz tutmuş saçlarınız için öncelikle zeytinyağı ve bal maskesini uygulamanız gerekiyor. 3 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı zeytinyağını karıştıralım. Malzemeleri cam bir kaba koyalım ve cansız saçlarımıza diplerinden başlayarak yedirelim. 1 saat bekledikten sonra, saçınıza uygun bir şampuan ile yıkayabilirsiniz.

1 yumurta, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 3 çorba kaşığı kokusuz şampuan ile saç bakım maskenizi hazırlayabilirsiniz. Bütün malzemeler, kasede iyice çırpalım. Daha sonra aynı şekilde masaj yaparak saç diplerinden başlayarak iyice yedirelim. Köklerden uçlara kadar saçlarınızın emeceği maske, kısa sürede toparlama işlemi başarıyla gerçekleştirecektir. Haftada bir defa uygulayacağınız maske ile yumuşacık saşlara kavuşurken, saçlarınızdaki olumlu değişimi fark edeceksiniz. Saç kremi işlevi gören yumurta ile, saçlarınızı yıpratan her türlü oluşumu etkisiz hale getirebileceksiniz.

Saçlarınız için uygulayabileceğiniz başka bir maske ise muz ile hazırlanmaktadır. Bir adet tam olmuş muzu kasenin içinde iyice ezelim. Ezdikten sonra içine bir kaç damla badem yağı damlatalım. Karışımı masaj yaparak saçlarımıza yedirelim. 15 dakika maskeyi beklettikten sonra maden suyu ile saçlarınızı yıkayın. Hemen arkasından saçlarınız için ideal olan şampuan ile yıkayabilirsiniz. Kısa sürede saçlarınızdaki farklılığı görebileceksiniz. Saçlarınızdaki ipeksi yumuşaklık ile, yaz aylarından kalan ve kırılan saçlarınız yenilecektir.

Etiketler: , ,

Yıpranmış saçları onaran doğal maskeler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları