Yüz gerdirici maske tarifi

adminGüzellik Sırları0 Yorum20 Mayıs 2014

Cildimiz zamana ve yerçekimine yenik düşerek sarkmaya başlar. Özellikle bayanların bu konudaki tedirginliği kaçınılmazdır. Cildinizin her mevsime özel bakımının yapılması gerekmektedir. Yüz gerdiren maske de bu konuda cildinizi destekleyecek ve dengede kalmasını sağlayacaktır. Cildinizdeki gözeneklerin kapanması, bir çok problemi de beraberinde getirecektir. Yüzü gerdiren maske ile cildinizi toparlayacak ve canlılığını kazanmasını sağlayacaktır. Zaman içinde cildin deformasyon yaşaması ve yıpranması söz konusudur. Cildin bakımına önem veren bir çok kişinin yapması gereken maskelerden biridir. Suna Dumankaya cildi toparlayan maskeyi her daim hazırlayıp cildinizi besleyebilirsiniz.

1 çorba kaşığı ezilmiş yaban mersini, 2 çorba kaşığı beyaz kil, 1 çorba kaşığı soya yağı ve 1 çorba kaşığı bal ile maskemizi hazırlayabiliriz. Öncelikle cildimizi temizleyelim. Daha sonra bütün malzemeleri bir kabın içine koyup karıştıralım. Bu karışımı cildimize yedirelim ve maske şeklinde uygulayalım. Cildimizde 25 dakika bekletelim. Bekledikten sonra sıcak suya koyup sıktığımız havluyu cildimize serelim. Cildimizi temizleyelim ve ılık suyla yıkayalım. Yüz sarkmaları için elma maskesi çok faydalı olacaktır. Elma cildin sarkmasını ve yaşlanmasını önleyen meyvelerden biridir. 2 adet elmayı rendeleyelim. Kabukları ile birlikte rendelenen elmanın içine 1 çay kaşığı şap tozu ekleyelim.

Cildimizi temizleyelim ve üzerine hazırlamış olduğumuz maskeyi yedirelim. Pamuk yardımı ile elma kürünü cildimize uygulayalım. Cildimiz maskeyi emdikçe pamuk yardımıyla tekrar ederek cildimize uygulayalım. 1 saat sonunda cildimizi ılık suyla yıkayalım. Haftada bir defa uygulayacağınız bu maskeler ile cildiniz toparlanacaktır. Yüzünüzü gerdirmek için uygulayacağınız maskeler gerginlik vererek canlılık kazanmasını sağlayacaktır. Bitkisel yüz gerdirici maskeleri evde kolayca hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Etiketler: ,

Yüz gerdirici maske tarifi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları