Yüzde çıkan benlere çözüm için bitkisel yöntemler

adminCilt Sağlığı0 Yorum7 Temmuz 2014

Yüzde çıkan benler çeşitli nedenlere bağlı olarak çıkabilirler. Aileden gelen genetik faktörlere bağlı olarak da oluşan benler de bir çok kişi de görülebilir. Buna ek olarak yüzde oluşan siyah noktalar da dikkate alınmazlarsa kısa sürede benlere dönüşeceklerdir. Cildinizin üzerinde irili ufaklı ve zaman içinde gelişen siyah nokta benlerin oluşumuna katkı sağlamamalısınız. Bunun için öncelikle güneşe karşı cildinizi korumalı, oluşabilecek lekelerden bir an önce arınmalısınız. Eğer önlem alma şansınız olmadıysa, onlardan kurtulmak için bitkiler den yardım alabilirsiniz. Benlerin çaresini keten tohumu ve kişniş de bulabilirsiniz.

Kişniş otunun faydaları benlerde de etkisini gösteriyor.

Özellikle kişnişin benler üzerindeki etkisi kaçınılmazdır. Bir miktar kişnişi iyice dövelim ve benlerimizin üzerinde yayalım. Bir kaç gün düzenli olarak kullanıldığı zaman onların yüzünüzü terk ettiklerini görebileceksiniz. Ben oluşumuna sebebiyet veren siyah noktalardan da arınmanızı sağlayacaktır. Aynı şekilde bir avuç keten tohumunu bir miktar bal ile karıştıralım. Karışımı düzenli olarak benlerinizin ve siyah noktalarınızın üzerinde uygulayıp, onların yüzünüzden silinmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca benlerin kesinlikle oynanmaması ve bitkilerin dışında bir ürün kullanılmaması faydalı olacaktır.

Ben oluşumunun bitkisel kürler sayesinde yok olmasını keyifle izleyeceksiniz. Karahindiba kökü de çıkmaya ben olmaya yüz tutan kahverengi lekeler den kurtulmanızı sağlayacaktır. Bilinen en eski ben çıkartma yöntemlerinden biridir. Kişiden kişiye sayısı değişen benlerin oluşum nedenlerini azaltarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak kaçınılmaz olacaktır. Başta güneş ışınlarına maruz kalmak ben oluşumuna davetiye çıkaracaktır. Benlerin kazınmaması ve oynanmaması gerekmektedir.

Etiketler: ,

Yüzde çıkan benlere çözüm için bitkisel yöntemler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları