Yüzdeki şişlik için maskeler

adminGüzellik Sırları0 Yorum29 Eylül 2013

Yüzde oluşan şişlikler bir çok nedene bağlıdır. Yorgunluk, ödem, uykusuzluk ve çevresel faktörlerin sebebiyet verdiği şişliklerin yok olması için evde yapacağınız maskeler çok etkili olacaktır. Genellikle sabah uyandığınızda kendini gösteren şişliklerin çaresi pratik kurtarıcı maskelerdir. Yüzdeki şişkinliğin çaresi doğru hazırlanan maskelerdir. Rezene maskesi ile yüzde ve gözlerinizin altında oluşan şişlikleri etkisiz hale getirebileceksiniz. 20 gr. rezene yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatalım. Daha sonra suyunu süzelim. 3 çorba kaşığı rezene suyunun içine 1 yumurta sarısı ekleyelim. Başka bir kasede ise yumurtanın beyazını kar gibi köpürünceye kadar çırpıp, diğer karışıma ekleyelim. Bu karışımı yüzünüze ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz. Göz altınıza da sürüp 20 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.
Bilindiği gibi gülden gelen güzellik her cilt tipine uygun olup, her derde devadır. Yüzdeki şişkinliği giderecek olan gül maskesi sıkılaştırmak için de çok faydalıdır. 1 bardak papatya çayı, çeyrek bardak gül suyu, buzlu su dolu kase ile maskemizi hazırlayabiliriz. Öncelikle poşet olan papatya çayını bir su bardağı sıcak suyun içinde 3 dakika demleyelim. Daha sonra çayımızı soğumaya bırakalım. Papatya suyu ile gül suyunu bir kasenin içinde karıştıralım. Pamuğu karışıma batırıp yüzünüze ve göz kenarlarınıza iyice sürün. Daha sonra metal bir kaşığı buz dolu kasede bekletip cildinizdeki şiş olan bölgelere uygulayın.
Hemen etkisini gösterecek olan maskeyi ihtiyaç dahilinde her zaman kullanabilirsiniz. Ananas maskesi ile cildinizdeki şişliği yok edebilirsiniz. Ananas cildinizdeki ödemi atarak rahatlamanızı sağlayacaktır. 1 dilim ananas, 1 tatlı kaşığı bal ve 5 damla buğday yağı ile karışımı hazırlayabiliriz. Öncelikle ananası rendeleyip içine bal ve buğday yağını ilave edelim. Bu karışımı yüzümüze sürelim ve iyice yedirelim. Hafif dokunuşlarla masaj yapalım ve cildimizde dolaşım olmasını sağlayalım. Aynı zamanda maskeyi uygularken 3 dilim de ananas tüketilmesi önerilmektedir. 20 dakika cildimizde bekletmiş olduğumuz ananas maskesini ılık su ile yıkayalım. Yüzdeki ödemler ve şişlikler başarılı maskelerin düzenli uygulanması halinde normale dönecektir. Sağlıklı günleri de beraberinde getirecektir.

Etiketler: ,

Yüzdeki şişlik için maskeler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları