Zararlı Güzellik Trendleri

adminCilt Sağlığı0 Yorum23 Eylül 2014

Her kadın güzeldir kuşkusuz. Fakat çoğu kadın doğal güzellikle yetinmeyip çok farklı bakım yöntemleri denemektedirler.Peki denediğiniz bu yöntemler ne kadar sağlıklı bunun bilincinde misiniz? Yaptırdığınız tüm işlemleri bilinçli olarak mı yaptırıyor sunuz?Sağlığınızı tehlikeye atan birkaç uygulamayı sizinle paylaşma gereği duyduk.

Bronzlaşma: Kapalı alanlarda bronzlaşmak çok ciddi rahatsızlıklara yol açabiliyor.Neredeyse tüm bayanların bunun bilincinde olmalarına karşı özellikle Amerikalı genç ve yetişkinler sağlıklarını tehlikeye atarak bu uygulamayı gerçekleştirmek için güneş lambaları ve bronzlaşma yataklarına başvuruyorlar.

Kapalı solaryum ya da güneş lambaları ciddi şekilde radyasyon yayarak cilde büyük hasarlar verebiliyorlar.Erken deri yaşlanması, deri yanıkları, göz hasarı ve deri kanser gibi ciddi rahatsızlıklar bu tür uygulamaların zararlı sonuçları arasındadır.

Dövme: Bir kişinin yaptırdığı dövme sayısı Hepatit C riski ile doğru orantılı olduğu 2010 yılında yapılan bir araştırmayla ortay konulmuştur.Özellikle dövmenin yapıldığı iğne kana temas etmişse Hepatit C ye sebep olan virüs karaciğere saldırıyor ve karaciğerin ısınmasına sebep olarak siroz, karaciğer kanseri, karaciğer yaetmezliği gibi birçok hastalığa neden olabiliyor.Ayrıca dövme esnasında kullanılan boyalar allerjik olaylara da sebep olabiliyor.

Botoks: Botoks enjeksiyonları yüz kaslarını düzeltici bir tedavi şekli haline gelmiştir.Fakat bu enjeksiyonlar genel olarak sağlıklı olmakla birlikte bazen ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebiliyor.Bunlardan en önemlisi ağrı ve enjeksiyon yerinde morarma, baş ağrısı , mide bulantısı, geçici kas güçlüğü gibi rahatsızlıklardır.

Gözleri genişleten kontakt lensler: Bazı uzmanlar göre gözleri daha büyük gösteren kontakt lensler bazı durumlarda görme kayıplarına yol açabiliyor.Genç kızlar arasında oldukça popüler olan bu lensler Amerika da onaylanmadı ve satılmıyor.Fakat yasal olmayan yollarla birçok kişi bu lenslere ulaşabiliyor.

Örgü ve dalga: Dermotoloji arşivlerine göre Amerikalı- Afrikalı kadınların çoğu bu saç modelinden dolayı kalıcı saç kayıpları yaşayabiliyor.Bu tip saç kaybı kafa tepesinde başlayıp saç diplerinde bitiyor.

Cilt beyazlatma kremleri: Yapılan araştırmalar göre çoğu kozmetik ürünleri yüksek oranda cıva içeriyor.Yüksek oranda cıvaya maruz kalmak ise ciddi rahatsızlıklara yol açabiliyor.Bunlardan en çok görüleni beyin ve sinir sistemine ciddi rahatsızlık vermesi ve çocuklarda ise beyin gelişimini zayıflatıyor.

Etiketler: , ,

Zararlı Güzellik Trendleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları