Zayıflamanın püf noktaları

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum8 Mayıs 2012

Bahar geldi ve pek çoğumuz hızlı kilo verme yollarına gireriz. Bazı özel durumlarda normalden daha hızlı kilo vermek mümkündür. Sadece bu durumu alışkanlık haline getirmemek gerekiyor. Aniden 10 kilo birden vermek sağlık için sakıncalı bir durum teşkil eder. Kendinize mantık sınırları aşmayacak hedefler koyarak istediğiniz kiloya son derece çabuk ve sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aç kalarak sadece bedeninize zarar verir ve metabolizmanızı bozarsanız. Düzenli egzersizler ve bitki çaylarıyla yediklerinizi desteklerseniz kilo vermenize karşı duran bütün engelleri yıkmış olursunuz.

Öncelikle ilk kuralımız aç karnına kesinlikle dışarıya ve alışverişe çıkmayın. Küçük bir ayrıntı olarak görünse de oldukça başarılı bir kilo verme sürecinin ilk adımıdır. Aç karnına kan şekeriniz düşer ve canınız çok fazla yemek ister. Tok karnına iradeniz oldukça güçlüdür ve gördüğünüz yemekleri yemek yerine mantıklı düşünebilirsiniz. Midenizi rahat bırakın ve tabak porsiyonlarınızı küçültün. Tabağınıza fazla almak yerine az alıp gereğinden fazlasıyla midenizi şişirmeyin. Sofradan başka hiçbir yerde yemek yemeyin. özellikle televizyon ve bilgisayar başında yenilen yemekler hesapsızca tüketilir.

Yemeklerinizi çok yavaş yiyin. Hızlı bir şekilde yutulan lokmalar iri bir şekilde yutuluyor ve hazmı zorlaşıyor. Yemeğinizi oturarak küçük lokmalar halinde tüketirseniz doyma hissini daha çabuk beyne göndermiş olursunuz. Bir kaç lokma yiyip geriye doğru yaslanın ve tekrar yemeye başlayın. Diyet yaparken öğün atlamayın ve hazır gıdalardan uzak durun. Bütün yemeklerden orantılı bir şekilde tüketin. Salatayı kesip tavuğu çok yemeyin. Tamamen orantı kurmaya özen gösterin. Diyet sırasında hamur işleri, şeker ve kızartma gibi vücudunuzdan atmaya çalıştığınız fazlalıklar tüketilmeyecek ve bol su ile bitki çaylarından destek alınacak. Bu kurallar sizi kısa sürede zayıflatacaktır.

Etiketler: , , , ,

Zayıflamanın püf noktaları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları