Zayıflamaya giden altın yollar

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum2 Mayıs 2012

Zayıflamak veya formda kalmak için öncelikle beslenme alışkanlıklarınıza göz atmanız gerekiyor. Bilindiği gibi çağımızda bir çok insanın baş etmeye çalıştığı obezlik ve şişmanlık çok ciddi bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Hazır gıda sektörleri var oldukça bize düşen sadece kendimizi dizginlemek ve mümkün olduğu kadar hazır gıdaları az tüketmek olacaktır. Mümkünse özellikle çocukların ve yetişme çağındaki gençlerin bu tutumu değiştirmeleri gerekir. Sürekli diyet yapmak son derece sakıncalı olduğu için altın kuralımızdan ilki beslenme alışkanlıklarımızdır.

Güne sağlıklı bir kahvaltıyla merhaba diyerek vücudumuzu gelen zamana karşı hazırlamış oluruz. Böylelikle bağışıklık sistemimizin ve metabolizmamızın sağlıklı çalışmasını sağlamış oluruz. Kahvaltı yapmadan güne başlamak metabolizmayı yavaşlatacak ve yağların depolanmasını sağlayacaktır. Günde 8 saatten fazla uyumamak gerekiyor. Bu durum metabolizmayı ters anlamda etkileyebilir ve uyku düzeni çok önemlidir. Gün içinde bol bol su içmek vücudunuzdan toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır. Mutlaka egzersiz yapın ve kan dolaşımınızın harekete geçmesini sağlayın. Mevsim meyveleri tüketin ve taze sıkılmış meyve suları için.

Akşam yemeğinde ekmek tüketmeyin ve porsiyonlarınızı mutlaka küçük tutup önce gözlerinizi doyurun. Tabağınıza bol salata alın ve yemeklerinizi çok çiğneyip önce ağzınızda sindirin. Bitki çayları için ve iştahınızı açık hissediyorsanız mate çayı tercih edin. Günde 2 fincan yemeklerden yarım saat önce şekersiz olarak tüketin. İştah kapatıcı özelliği sayesinde yemeğinizi az yemenizi sağlayacaktır. Bu şekilde 1 hafta devam edin ve bırakın. Mideniz elastik olduğu için kısa sürede bu yeme sistemine alışacaktır. Hayatınıza yenilik getirmeye izin verin. Önce kilo vermeye kendiniz inanın ve kimseye söylemeyin. Sadece siz bilin ve zayıflamaya başladığınızda farklı görünmenin tadına doyum olmayan lezzete varın.

Etiketler: , , , ,

Zayıflamaya giden altın yollar Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları